Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do  „Galerii w Drodze”

w dniu 6 sierpnia 2011 o godz. 18.00

na wernisaż wystawy czeskiej artystki Jindřiški Ružičkovej z Dolni Lutyni.

 

plakat_maly

 

O artystce

Jindriska Ruzickova jest artystką i pedagogiem. Ukończyła filologię czeską oraz kierunek artystyczny na Uniwersytecie w Ostrawie. Zawodowo związana jest ze szkołą średnią w Orlovej, gdzie w swojej pracowni przygotowuje młodzież na studia artystyczne. Z racji Jej wykształcenia i zamiłowania do sztuki i literatury, obrazy oraz grafiki przepełnione są poetyckością. Wykorzystuje różnorodne techniki, łączy je ze sobą dla uzyskania iluzji. Obrazy mają wymiar metafizyczny, odwołują się do głęboko skrywanych uczuć, oparte są o świat wizji i wyobraźni. Artystka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, uczestniczyła również w wielu plenerach międzynarodowych. Jej twórczość została opisana w “Słowniku Czeskich i Słowackich Artystów”.

 

O wystawie

Zmierzanie w kierunku światła stanowi istotę człowieczeństwa, bo rodzimy się aby ujrzeć promienie słoneczne... W obrazach Artystki łączą i przenikają się struktury jasne i ciemne, falują pomiędzy tłem, niekiedy odkrywają tajemnice... przepełnione są osobistymi przeżyciami, bólem, rozterką i cierpieniem. Powstają jako odpowiedź na przeciwności losu, gdzie tworzenie stanowi element kompensacyjny. Są jednak odzwierciedleniem łagodności ich Twórczyni, wprowadzają nas  w symboliczny świat wyobraźni i wrażliwości. Są jak łagodne ale skłaniające do przemyśleń nad życiem wiersze, delikatnie powiewające na wietrze... Warto zajrzeć do tej krainy poezji - Beata Tomas