Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do  „Galerii w Drodze”

w dniu 3 września 2011 o godz. 18.00 na wernisaż wystawy artysty Jacka Hajdugi.

Wystawa czynna do 28 września 2011r - zapraszamy.

 

plakat_jacek_may_m

O artyście

Jacek Hajduga - urodzony w 1966 roku, mieszka i pracuje w Rydułtowach. Zajmuje się fotografią, malarstwem i grafiką. Jego przygoda ze sztuką zaczęła się w dzieciństwie, ugruntowana nieco później w Państwowym Ognisku Plastycznym w Rydułtowach (1985-88). W 2003 roku rozpoczął studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. W 2004 roku zaprzyjaźnił się i związał z Grupą Artystyczną Konar z Rydułtów. W 2008 roku, po skończeniu studiów w Cieszynie i uzyskaniu dyplomu magistra sztuki w specjalności "malarstwo sztalugowe" rozpoczął studia w Instytucie Twórczej Fotografii Śląskiego Uniwersytetu w Opawie, gdzie nadal studiuje.

 

O wystawie

Na wystawę Dwie klauzury składają się fotografie pochodzące z zestawów wystawowych, które student tworzy na zakończenie pierwszego i drugiego roku studiów w ITF  (zob.: http://www.itf.cz/index.php?clanek=21).

Górnicy i ich pasje (Klauzura za I rok)

Zestaw łączy portrety górników w miejscu ich pracy z portretami wykonanymi w miejscach, w których spędzają wolny czas oddając się różnym pasjom. Projekt ten miał na celu przełamanie stereotypu górnika - prymitywa, o bardzo wąskich horyzontach.

 

 

Photo13  Photo14  Photo15  

 

 

Dzieci z osiedla (Klauzura za II rok)

Zestaw ten przedstawia kilka dzielnic okolicznych śląskich miast. Opowiada o dzieciach. Jednym rodzice poświęcają swój czas, pomagają swoim pociechom rozwijać zainteresowania - inne zaś całe dnie spędzają skazane wyłącznie na siebie. Pomimo różnej kondycji rodzin, z których dzieci te się wywodzą łączy je jedno: wszystkie, na swój sposób są szczęśliwe...

 

Photo1  Photo2  Photo3