Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.


Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do „Galerii w Drodze"
 

w dniu 1 października 2011 o godz. 18.00
na wernisaż wystawy malarstwa Beaty Tomas/tomasarte.

 

plakat_tomas_maly

 

 

O artystce

Beata Tomas - z pasji i zawodu artysta plastyk. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej z dyplomem w zakresie form użytkowych - tkactwa artystycznego oraz Uniwersytet Śląski w Cieszynie - Wydział Artystyczny z dyplomem w zakresie grafiki warsztatowej. Na co dzień uprawia malarstwo olejne oraz grafikę, ponadto zajmuje się projektowaniem, ceramiką oraz działaniami interdyscyplinarnymi. Wielokrotnie wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą, ostatnia prezentacja miała miejsce w czerwcu b.r. podczas Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielskim BWA. Artystka jest również laureatą kilku nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki. Zawodowo zajmuje się kulturą i związaną z nią organizacją imprez oraz prowadzeniem warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych. Od 1999r należy do Grupy Artystycznej Konargdzie zajmuje się koordynacją działań artystycznych, zaś od 2011r pełni funkcję prezesa stowarzyszenia. Aktualnie studiuje podyplomowo Zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Więcej informacji można uzyskać na autorskiej stronie internetowej www.tomasarte.com

 

O wystawie

Cykl obrazów pod tytułem The smell of flowers, jest zainspirowany motywem wielobrawnych łąk i ogrodów, spowitych pachnącymi kwiatami. Powstanie cyklu zapoczątkował obraz będący interpretacją rajskiegoogrodu. Z obrazów emanuje pogodny nastrój, przenikające formy dalekie są od realistycznego wizerunku kwiatów, zaś łączenie laserunku z impasto buduje iluzoryczną przestrzeń w gęstwinie kolorów. Obrazy stanowią formę kompensacyjną dla nadchodzących krajobrazów szarości.

Na wernisaż zapraszamy 1 października 2011 o godz.18.00,wystawa potrwa do 2 listopada.