Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do „Galerii w Drodze"

w dniu 5 listopada 2011 o godz. 18.00

na wernisaż wystawy grafiki i rysunku Sylwii Mazurek.

plakat_Sylwia_Mazurek_internetowy

 

O artystce

Od kiedy pamięta lubiła rysować, malować i śpiewać. W 1987 roku ukończyła Studium Nauczycielskie w Raciborzu o kierunku plastyka i rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach jako nauczycielka plastyki. W 1995 roku ukończyła Wydział Pedagogiczno – Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie pracą dyplomową z grafiki. Jej grafiki zostały wystawione na podyplomowej wystawie zbiorowej w Cieszynie i stały się ilustracją do poezji. Mieszka i pracuje w Gaszowicach. Od 1999 pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Gaszowicach do nadal.

Z pasją wykonuje zawód nauczycielki plastyki edukując kolejne pokolenia swoich wychowanków i przygotowując ich do odbioru sztuki w życiu codziennym. Przygotowani przez nią uczniowie zdobywając nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach plastycznych.

 

wernisaz_6  wernisaz_5  wernisaz_4

 

wernisaz_8  wernisaz_9  wernisaz_7

 

wernisa_2  wernisaz_3  

 

O wystawie

Na wystawę składa się cykl grafik o wdzięcznym tytule: liść, kwiat, owoc sugerującym wielobarwną kolorystykę świata przyrody na przekór zinterpretowaną i zamkniętą w czarno – białym świecie grafiki. Przyroda jednak zawsze się obroni oczekując optymistycznym akcentem na wiosnę. Grafika jest mniej popularną dyscyplina plastyki lecz skromnymi środkami artystycznego wyrazu jakim jest biel i czerń z odrobina zieleni pozwala odbiorcy odnaleźć fragmenty realistycznego świata przyrody zasugerowane i niedopowiedziane w sposób jednoznaczny. Najpiękniejsze zatem niech będzie poszukiwanie które bezustannie każdego dnia wzbogaca każdego odbiorcę.