Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do „Galerii w Drodze" 
w dniu 3 grudnia 2011 o godz. 18.00

na wernisaż wystawy malarstwa Stanisławy Wojtyny.

 plakat-wojtyna_internetowy

O autorce

Stanisława Wojtyna - mieszkanka Wodzisławia Śląskiego. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Maluje i pisze. Posiada bogaty dorobek artystyczny który prezentowała na 70 wystawach indywidualnych oraz ponad 200 zbiorowych prezentacjach. Uczestniczyła w ponad 70 plenerach malarskich. Jest laureatką prestiżowych nagród i wyróżnień. Prace Stanisławy Wojtyny maja swoisty klimat, oryginalny koloryt i wyróżniający je spośród innych rodzaj autorskiej kaligrafii, która posłużyła do ilustracji ponad 20 tomików poezji. Prace artystki znajdują się w zbiorach muzealnych, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Jej twórczość literacka była wielokrotnie nagradzana m.in na Sejmiku poetyckim w Bukownie oraz Bielsku. Tomik wierszy "Ekologiczny grzech" został wydany przez UM Wodzisławia Śląskiego i Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej. Artystka przez wiele lat należała i reprezentowała Grupę Artystyczną Konar, za co Zarząd Stowarzyszenia w 2009r. nadał Jej Członkostwo Honorowe.

 

O wystawie

Anioły misternie utkane z plątaniny delikatnych linii, obrazy które tworzą koronkowe wzory, motywy ujęte wielobarwnymi wątkami, przenoszą nas w świat baśniowej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Autorska wizja buduje wizerunek postaci o łagodnych rysach twarzy, pełnej ciepła i nadziei, obrazy są jakby autoportretem duszy samej artystki - wyjątkowo wrażliwej. Potrzeba doznać tego wrażenia, doświadczyć wizualnie struktury obrazów, poznać każdego anioła z osobna i dać unieść się tym skrzydłom emocji bliżej nieba.

 

anio_1_wojtyna  anio_2_wojtyna  anio_4_wojtyna