Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do „Galerii w Drodze" 
w dniu 3 grudnia 2011 o godz. 18.00

na wernisaż wystawy malarstwa Stanisławy Wojtyny.

 plakat-wojtyna_internetowy

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do  „Galerii w Drodze”

w dniu 3 września 2011 o godz. 18.00 na wernisaż wystawy artysty Jacka Hajdugi.

Wystawa czynna do 28 września 2011r - zapraszamy.

 

plakat_jacek_may_m

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do „Galerii w Drodze"

w dniu 5 listopada 2011 o godz. 18.00

na wernisaż wystawy grafiki i rysunku Sylwii Mazurek.

plakat_Sylwia_Mazurek_internetowy

 

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do  „Galerii w Drodze”

w dniu 6 sierpnia 2011 o godz. 18.00

na wernisaż wystawy czeskiej artystki Jindřiški Ružičkovej z Dolni Lutyni.

 

plakat_maly

 


Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do „Galerii w Drodze"
 

w dniu 1 października 2011 o godz. 18.00
na wernisaż wystawy malarstwa Beaty Tomas/tomasarte.

 

plakat_tomas_maly

 

O artystce 

Beata Waligórska-Rzaczek jest magistrem sztuki. Tytuł ten zdobyła podczas wieloletniej edukacji wpierw w Państwowym Ognisku Plastycznym w Rydułtowach oraz na wydziale Edukacji Artystycznej PWSZ w Raciborzu i na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Malarska praca dyplomowa powstała w pracowni prof. Lecha Kołodziejczyka. Jest artystką młodego pokolenia, ciągle poszukującą oraz odważnie budującą indywidualny i subiektywny wizerunek artystyczny.

 

Beata Waligórska-Rzaczek  artystka_z_crk  Otwarcie_Galerii_w_Drodze  podzikowania_dla_Wjta_A.Kowalczyka

O wystawie

Bywają kruche i delikatne albo silne i brutalne, piękne, zmysłowe, a czasami po prostu zwyczajne - kobiety. Co kryje się w ich duszach, tego nikt nie wie. Zawsze owiane woalem tajemniczości i zazwyczaj zmienne. To właśnie kobieta i jej tajemniczość stała się moją inspiracją do powstania cyklu prac. W mojej pracy artystycznej ważne są kolejne etapypowstawania prac. Na początku potraktowałam temat bardzo dosłownie. Na obrazach przedstawiłam w sposób bardzo realistyczny samą esensję kobiecego piękna, czyli akty kobiece. Jednak po konsultacjach, zrozumiałam, że nie zawierają w sobie nic poza tym, że są tylko ilustracją. Podczas dalszych poszukiwań twórczych, główna bohaterka moich prac została poniekąd zdegradowana do roli drugoplanowej. Kolejnym etapem były próby przedstawienia przestrzeni i kobiety. W efekcie udało mi się osiągnąć zamierzony cel i oto na obrazach przestrzeń i kobieta wzajemnie się przenikają, tworząc niemal metafizyczną więź łączącą je ze sobą. W prezentowanych obrazach, połączyłam ze sobą różne techniki. Zastosowałam malarstwo i rysunek, które połączyłam razem na kilku obrazach. Pozostałe namalowane są techniką olejną.

 

wystawa_may_2