Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar serdecznie zaprasza Państwa na

"URODZINY GALERII W DRODZE"

czyli

wystawę zbiorową malarstwa, grafiki i fotografii wszystkich artystów prezentujących swoje prace

w galerii na przestrzeni lipca 2011 - kwietnia 2012

9 czerwca 2012, godz. 18.00

a także na urodzinowy koncert specjalnie dla nas zagra

Kolumbijczyk EDI SANCHEZ!!!

 Projekt "Galeria w Drodze" został dofinansowany ze środków publicznych

Gminy Gaszowice i Województwa Śląskiego

 

Wstęp wolny!

 

plakat_elektroniczny-maly

 

 

 

Artyści biorący udział w wystawie:

Beata Waligórska-Rzaczek / Rydułtowy;  Jindriska Ruzickova / Dolni Lutyne-CZ;  Jacek Hajduga / Rydułtowy;

Beata Tomas / Rydułtowy;  Sylwia Mazurek / Gaszowice;  Stanisława Wojtyna / Wodzisław Śl.;  

GF INDYGO / Rybnik; Zygmunt Łaciok / Wodzisław Śl.;  Jerzy Kawulok / Czernica;  Jadwiga Pietrek / Radlin

 

 

 

 

Galeria w Drodze to magiczne miejsce we wsi Czernica, jednak aspiracje organizatorów wydarzeń kulturalnych w niej realizowanych są co najmniej miastowe. Gdy przed rokiem otwierała swoje podwoje większość gości podchodziła z dystansem i niedowierzaniem, na wernisaże przychodzili z czystej ciekawości, po roku Galeria ma już grono swoich stałych wielbicieli.

Grupa Artystyczna Konar od lat wspiera artystów, zaś działalność galeryjna nabiera coraz większego rozmachu, prezentowane są tu prace lokalnych twórców jak i profesjonalnych artystów, odbywają się koncerty i warsztaty, zaś w najbliższą sobotę 9 czerwca Konarowcy odprawiać będą  „URODZINY GALERII W DRODZE”, o godz.18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy zbiorowej wszystkich artystów prezentujących dotychczas swoje prace w galerii, wśród przybyłych gości rozlosowane zostaną artystyczne upominki a potem jak twierdzi kurator galerii Beata Tomas: „… wszyscy będziemy świętować, bawić się i tańcować!!! jak na urodziny zresztą przystało…”, radosną atmosferę zapewni z pewnością występ  znanego w regionie Kolumbijczyka EDIEGO SANCHEZA,  który zagra i zaśpiewa dla urodzinowych gości – a zaproszeni są wszyscy bez wyjątku! Ci, którzy chcą świętować z „Galerią w Drodze” przy okazji życzyć jej kolejnych twórczych lat i takiego samego wsparcia ze strony Gminy Gaszowice i Województwa Śląskiego jak dotychczas. Wydarzenie wzbogaci także jarmark rękodzieła podsumowujący realizację projektu Pracownia Artystycznych Wrażeń. 

 

edi_sanchez_2 

Edi Sanchez

 

O artystach

Beata Waligórska-Rzaczek - artystka z Rydułtów, absolwentka Instytutu Sztuki UŚ  w Cieszynie - dyplom w pracowni malarstwa prof. Lecha Kołodziejczyka, uprawia malarstwo i rysunek.

Jindriska Ruzickova - artystka z Dolnej Lutyni w Czechach, pedagog w szkole średniej, uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, ceniona przez wykładowców Uniwersytetu Ostrawskiego.

Jacek Hajduga - artysta z Rydułtów, absolwent Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie,  dyplom w pracowni malarstwa  prof. Lecha Kołodziejczyka, student fotografii ostatniego roku ITF w Opawie.

Beata Tomas - artystka z Rydułtów, absolwentka Wydziału pedagogiczno-artystycznego UŚ w Cieszynie, dyplom w pracowni grafiki prof. Eugeniusza Delekty, uprawia sztuki wszelakie.

Sylwia Mazurek - artystka z Gaszowic, absolwentka Wydziału pedagogiczno-artystycznego UŚ w Cieszynie, dyplom w pracowni grafiki prof. Eugeniusza Delekty, dyrektorka szkoły podstawowej.

Stanisława Wojtyna - artystka z Wodzisławia Śląskiego, absolwentka Liceum Plastycznego  w Nowym Wiśniczu, uczestniczka niezliczonych wystaw i plenerów, uprawia malarstwo i collage.

Grupa Fotograficzna INDYGO - artyści z Rybnika, pasjonaci fotografii, aktywnie uczestniczący w życiu artystycznym polsko-czeskiego pogranicza, żadne tematy nie są dla nich obce.

Zygmunt Łaciok - artysta z Kokoszyc, absolwent Państwowego Ogniska Plastycznego w Rydułtowach, uprawia malarstwo, rysunek, grafikę i rzeźbę, twórczość to jego pasja i całe życie.