Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 28 LIPCA 2012  godz.19.00 NA WERNISAŻ PROJEKTÓW MODOWYCH AUTORSTWA BOGUSŁAWY JAWORSKIEJ-ZNISZCZOŁ oraz o godz.20.00 NA KONCERT ZESPOŁU „AKUSTYCZNA HISTORIA” i POKAZ „PRZE(D)ŚWIT”

 

plakat_elektroniczny_maly 

 

O kolekcji

W świecie mody  bywa różnie "raz jest się na wozie, raz pod wozem" - jak mawia  Heidi  Klum.  Obecnie kiedy jestem "na wozie" przez  chwilę,  modelki  zaprezentują  kolekcję "Prze(d)świt".  Moda bywa kapryśna, odbiorcy jej wymagający, a ja staram się pogodzić te prawidłowości tworząc właśnie tę  kolekcję. Proponuję podróż przez blaski i cienie, odsłonięcia i zakrycia kobiecych wdzięków.  A wszystko to w kolorze czarnym, białym i pośrednim. Zwiewne i przyciężkawe dzianiny ręcznie robione i malowane,  w połączeniu z jedwabnymi lekkimi tkaninami  opowiadają  historię  zmienności  kobiet. Towarzyszy temu melancholia i tęsknota,  od dawna  znane kobietom  stany emocjonalne. Sztuka  mody kocha estetyczne  doznania a przede wszystkim odwagę, bo dzięki niej można nosić się niebanalnie. Zapraszam..

O autorce

BOGUSŁAWA JAWORSKA-ZNISZCZOŁ – rybniczanka, projektantka i autorka nietuzinkowych dzianin. W 2012r została finalistką konkursu dla projektantów mody - New Look Design 2012. Kolekcja ubiorów zaprojektowanych przez artystkę została pokazana na najdłuższym wybiegu w Polsce, podczas tegorocznego IX Warsaw Fashion Street – które jest jednym z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce. Jej sukienka z kolekcji „Czernidła” odwołująca się do obrazu „La Tentation de Saint Antoine” wykorzystana w filmie promującym projekt „Moda dla każdego”. Jest również autorką kolekcji dzianin do  teatralizowanego pokazu mody pn. „Opowieści z mojej szafy” zorganizowanego przez Grupę Artystyczną Konar na schodach Rybnickiego Centrum Kultury podczas pierwszych Dni Rybnika - wydarzenie to zostało uznane przez Tygodnik Rybnicki za pokaz roku!

 

O koncercie

AKUSTYCZNA HISTORIA – to bardzo młody zespół pochodzący z Rybnika i jak sama nazwa wskazuje, prezentujący szeroko pojętą muzykę akustyczną. Pomysł na utworzenie zespołu w obecnej formie zrodził się w głowie Charles'a, Ewy i Mike'a. Razem, jako Trio Akustyka, zadebiutowali w roku 2009. W połowie roku 2010 do zespołu dołączyła wokalistka Ania i basista Michał. Pierwszy koncert w tym składzie odbył się z końcem lata. Wtedy też zmienili nazwę na Akustyczna Historia. Swoje pierwsze koncerty jako Akustyczna Historia zagrali w Herbaciarni White Monkey, Kawiarni Zwierciadło oraz w Kawiarni Na Poddaszu. I mimo niszowego charakteru tego typu muzyki na koncertach zawsze mieli komplet widzów, którzy bardzo ciepło przyjmowali każdy kolejny numer. Ciężko sklasyfikować ich twórczość jako konkretny gatunek muzyczny, jest to mieszanka pop nieraz soft-rocka, jazzu, bluesa, soulu i wielu inspiracji z otaczającego świata.

 

O pokazie

STYLIZACJA: STUDIO PRESTIGE -  funkcjonujące na rynku od 2004r, powstało z myślą o kompleksowej i profesjonalnej obsłudze coraz bardziej wymagających klientów, dla których ważna jest wysoka jakość usług, profesjonalny personel, najwyższej jakości kosmetyki, komfort oraz przystępna cena. W ofercie znajdują się  usługi salonu fryzjerskiego, solarium, stylizacji paznokci oraz studio makijażu. STUDIO znajduje się w Rydułtowach przy ul. Raciborskiej 585, tel. 32 457 78 60, http://www.studioprestige.net

 

CHOREOGRAFIA i WSPÓŁPRACA: STEFANIA LAZAR i BEATA RZACZEK

 

ZAPRASZAMY NA MIŁY, kulturalny WIECZÓR - oczywiście pod patronatem „Galerii w Drodze” – w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetowych Województwa Śląskiego i Gminy Gaszowice