Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

 
Grupa Artystyczna Konar
 
serdecznie zaprasza Państwa na koleją wystawę do 
"Galerii w Drodze"
tym razem zaprezentujemy wystawę fotografii
pt. "Sandomierz - szukanie światła" autorstwa Zbigniewa Podsiadło
oraz
recital gitarowy Krzysztofa Czeremużyńskiego
 
Po części oficjalnej ....wieczorne jam session przy współpracy z zespołem "Sekcja z Włoch"
 
 
 
 
sandomierz-male
 
 
 

 

 

 

 

O artyście 

Zbigniew Podsiadło  - urodzony w 1955 roku, mieszka i pracuje w Sosnowcu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, obecnie Prezes Okręgu Górskiego ZPAF. Wielokrotny laureat najważniejszych konkursów i wystaw fotograficznych, otrzymał medale i nagrody na wystawach m.in. w Zagrzebiu, Singapurze, Rio de Janeiro, Budapeszcie, Moskwie, Madrycie, Pekinie, San Francisco i Berlinie. Człowiek wyróżniony Medalem 150-lecia Fotografii, Złotą Odznaką Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych oraz Odznaką  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”. Fotografik jest członkiem Rady Fundacji CENTRUM FOTOGRAFII”, Członkiem Rady Programowej Centrum Sztuki – ZAMEK SIELECKI. Brał udział w ponad dwustu wystawach międzynarodowych i krajowych. Uczestnik i organizator plenerów a także sympozjów artystycznych. Opiekun Artystyczny Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu i laureat Artystycznej Nagrody Miasta Sosnowca w 2010 roku.

 

O wystawie

Sandomierz-szukanie światła - prezentowana wystawa powstała w czasie Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego „ART-EKO” w 2010 roku, organizowanego cyklicznie od wielu lat przez Okręg Świętokrzyski ZPAF. Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski, ponieważ jest miastem o tysiącletniej historii, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie a unikalne renesansowe zabytki są chlubą i dumą nie tylko regionu, ale i całego kraju.. Eksponowane na wystawie fotografie ukazują architekturę miasta pokazaną w specyficznym i dosyć unikalnym oświetleniu. Chciałbym aby moje sandomierskie poszukiwanie światła” chociaż  odrobinę poruszyło doznania estetyczne odbiorców a jednocześnie stało się hołdem dla roli oświetlenia w postrzeganiu i rejestracji otaczającego nas świata. Zbyszek Podsiadło

 

O muzyku

KRZYSZTOF CZEREMUŻYŃSKI –  nietuzinkowy gitarzysta i kompozytor, swego czasu członek „Not For Sale” czyli grupy „nie na sprzedaż”, tworzył również duet gitarowy pod nazwą „Acoustic Guitars” z Maciejem Busiem. Muzyk zazwyczaj gra na gitarze akustycznej, jest instruktorem gry na tym instrumencie. W czerwcu 2009 r. wydał swoją pierwszą autorską płytę „The First Tale”, zaś obecnie pracuje z przyjaciółmi nad nowym projektem muzycznym który sfinalizowany zostanie wydaniem kolejnego krążka. Na co dzień współpracuje z wieloma muzykami ze Śląska zaś w wakacyjne wieczory można wysłuchać się w jego kompozycje na polskim wybrzeżu.