Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar zaprasza wszystkich na artystyczne popołudnie zatytułowane „Magiczna gwiazdka”, które odbędzie się w niedzielę 2 grudnia 2012 o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury „Zameczek” w Czernicy. To pierwsze w regonie wydarzenie artystyczne związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia podczas którego będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdki w pracach plastycznych dzieci i młodzieży –laureatów konkursu oraz wsłuchamy się w poezję Honoraty Sordyl przeplataną nastrojowymi utworami w wykonaniu skrzypaczki Joanny Spandel. Laureaci konkursu zabiorą do domu nagrody, zaś Państwo będziecie mogli zabrać świąteczny nastrój a także ozdoby i podarunki, które znajdą się na jarmarku świątecznym odbywającym się w ramach „Magicznej Gwiazdki”.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

plakat_ekektroniczny-magiczna_gwiazdka_may

 

 

O artystkach

 

Honorata Sordyl - urodziła się w 1943 roku w Oszmianie, od 1967 r. mieszka na Górnym Śląsku w Rydułtowach. Debiutowała w "Nowym Medyku", jej wiersze drukowane były w prasie lokalnej i krajowej. Ma na swym koncie cztery tomiki poezji: „Wsłuchana" (1991),  „Otwórz ciszę" (1997), „Skok w milczenie” (2008), „Kurtyna w górę” (2011). Należała do wodzisławskiej grupy poetyckiej „Misterium", od 1989 roku jest członkiem raciborskiej grupy literackiej "Horyzont", natomiast od 1993 r. Grupy Artystycznej Konar – obecnie jest członkiem honorowy stowarzyszenia.  Uczestniczyła w wielu spotkaniach i konkursach poetyckich, gdzie jej wiersze zyskały uznanie w oczach krytyków, oraz drukowane w kilku zbiorkach poetyckich m.in.: „Polska Poetów 1993”, „Almanach poetycko – plastyczny Racibórz”, „Jesteśmy wśród Was” a także w I, II, III Sejmiku Poetyckim pod Diablą Górą – Bukowno k/Olkusza „A duch wieje kędy chce”, „Horyzonty”. Za działalność na niwie kultury w 1996 roku otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Rydułtowy oraz drogą konkursu uzyskała honorowy tytuł Rydułtowika Roku 1996. Od 2000 roku Pani Honorata Sordyl prowadzi warsztaty poetycko – literackie „Zwrotka” w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy.

 

Joanna Spandel – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu prof. Krystyny Świder; Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie, w klasie śpiewu prof. Jacka  Ozimkowskiego; PSM I i II st.w Rybniku w klasie skrzypiec i altówki. Podczas swojej kariery zawodowej współpracowała między innymi z: Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią Krakowską oraz Chórem Opery w Hamburgu. Wielokrotnie koncertowała i dawała recitale, zarówno w kraju, jak i za granicą. W nagrodę za zdobycie Grand Prix w Konkursie Piosenki Francuskiej w Kolegium Językowym w Gliwicach w roku 1994 i 1995, wzięła udział w nagraniach solowych dla Radia "Alfa" w Krakowie. Szczegółowe informacje na stronie artystki: http://www.vocartia.com/pl