Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar zaprasza wszystkich na artystyczne popołudnie zatytułowane „Magiczna gwiazdka”, które odbędzie się w niedzielę 2 grudnia 2012 o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury „Zameczek” w Czernicy. To pierwsze w regonie wydarzenie artystyczne związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia podczas którego będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdki w pracach plastycznych dzieci i młodzieży –laureatów konkursu oraz wsłuchamy się w poezję Honoraty Sordyl przeplataną nastrojowymi utworami w wykonaniu skrzypaczki Joanny Spandel. Laureaci konkursu zabiorą do domu nagrody, zaś Państwo będziecie mogli zabrać świąteczny nastrój a także ozdoby i podarunki, które znajdą się na jarmarku świątecznym odbywającym się w ramach „Magicznej Gwiazdki”.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

plakat_ekektroniczny-magiczna_gwiazdka_may

 

 

O artystkach

 

Honorata Sordyl - urodziła się w 1943 roku w Oszmianie, od 1967 r. mieszka na Górnym Śląsku w Rydułtowach. Debiutowała w "Nowym Medyku", jej wiersze drukowane były w prasie lokalnej i krajowej. Ma na swym koncie cztery tomiki poezji: „Wsłuchana" (1991),  „Otwórz ciszę" (1997), „Skok w milczenie” (2008), „Kurtyna w górę” (2011). Należała do wodzisławskiej grupy poetyckiej „Misterium", od 1989 roku jest członkiem raciborskiej grupy literackiej "Horyzont", natomiast od 1993 r. Grupy Artystycznej Konar – obecnie jest członkiem honorowy stowarzyszenia.  Uczestniczyła w wielu spotkaniach i konkursach poetyckich, gdzie jej wiersze zyskały uznanie w oczach krytyków, oraz drukowane w kilku zbiorkach poetyckich m.in.: „Polska Poetów 1993”, „Almanach poetycko – plastyczny Racibórz”, „Jesteśmy wśród Was” a także w I, II, III Sejmiku Poetyckim pod Diablą Górą – Bukowno k/Olkusza „A duch wieje kędy chce”, „Horyzonty”. Za działalność na niwie kultury w 1996 roku otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Rydułtowy oraz drogą konkursu uzyskała honorowy tytuł Rydułtowika Roku 1996. Od 2000 roku Pani Honorata Sordyl prowadzi warsztaty poetycko – literackie „Zwrotka” w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy.

 

Joanna Spandel – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu prof. Krystyny Świder; Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie, w klasie śpiewu prof. Jacka  Ozimkowskiego; PSM I i II st.w Rybniku w klasie skrzypiec i altówki. Podczas swojej kariery zawodowej współpracowała między innymi z: Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią Krakowską oraz Chórem Opery w Hamburgu. Wielokrotnie koncertowała i dawała recitale, zarówno w kraju, jak i za granicą. W nagrodę za zdobycie Grand Prix w Konkursie Piosenki Francuskiej w Kolegium Językowym w Gliwicach w roku 1994 i 1995, wzięła udział w nagraniach solowych dla Radia "Alfa" w Krakowie. Szczegółowe informacje na stronie artystki: http://www.vocartia.com/pl

 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii pt. „Z dwóch żółtek kurzych jaj”

 

plakat_2maly

 

 

O wystawie

Anna Wołoch i Krzysztof Wychowski poznali się na wernisażu jednej z wystaw w Galerii Katowice, i po kilku miesiącach wspólnych rozmów o fotografii doszli do wniosku, że chcą połączyć swoje siły, i to dosłownie, tworząc wspólne prace fotograficzne. Bezpośrednim impulsem były fotomontaże Ani, stworzone z dwóch fotografii nałożonych na siebie. Krzysiek zaproponował, żeby każda z fotografii była dziełem innego autora i tak powstały fotomontaże, które połączyły ich zdjęcia we wspólne prace. Dla złamania tej zasady, wystawa prezentuje również kilka prac, składających się z dwóch fotografii jednego autora. Całość utrzymana jest w konwencji portretu.

O artystach

Anna Wołoch – socjolog, pracownik socjalny, odkąd pamięta obserwuje ludzi i przestrzeń dookoła. Fotografia to dla niej nie tylko pasja, lecz również sposób na pokazanie innym swojego odbioru rzeczywistości i towarzyszących temu emocji. Ukończone kursy i szkolenia: ZPAF Okręg Śląski kurs fotograficzny w stopniu podstawowym - 2011 ZPAF Okręg Śląski letnie warsztaty fotograficzne – lipiec 2011 ZPAF Okręg Śląski warsztaty fotograficzne – fotoreportaż – wrzesień 2011 ZPAF Okręg Śląski warsztaty fotograficzne "No to cykl" opowiadanie obrazem, fotografia a film - kwiecień 2012 ZPAF Okręg Śląski kurs fotograficzny II stopnia dla zaawansowanych - 2012 Wystawy zbiorowe: Wystawa Fotografii Absolwentów Kursów Fotograficznych ZPAF Okręg Śląski - Galeria Katowice - wrzesień 2011 "Współodczuwanie-dialog" towarzysząca wystawie Beaty Mendrek–Mikulskiej "Współodczuwanie" – Galeria Katowice - czerwiec 2012 Prezentacja fotokastów po warsztatach fotograficznych – Galeria Katowice - czerwiec 2012 Współudział w przygotowaniu wystawy: "Ale to już było… Demokratyczna wystawa dizajnu" w Galerii Szyb Wilson - marzec 2011 (Wystawa poświęcona sztuce stosowanej. Przygotowana przez studentów historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego oraz ochrony dóbr kultury Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. J.Ziętka)

 

Krzysztof Wychowski - urodził się na Śląsku, gdzie stale zamieszkuje, pracując jako menadżer projektów i administrator systemów komputerowych. Z wykształcenia technik i ekonomista, aby zaspokoić swoją ciekawość świata, interesuje się również zagadnieniami humanistycznymi, geografią, astronomią i historią. Ciągle poszukuje też środków wyrazu, które pozwoliłyby mu przekazać innym osobiste doświadczenia, odczucia i refleksje. Kiedyś były to młodzieńcze zmagania z poezją, później wielogodzinne rozmowy z przyjaciółmi, a od kilku lat, są to także zamrożone w czasie i formie obrazy. Ukończone kursy i szkolenia: ZPAF Okręg Śląski kurs fotograficzny w stopniu podstawowym - 2009 ZPAF Okręg Śląski kurs fotograficzny II stopnia dla zaawansowanych - 2010 Udział w stowarzyszeniach: Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku - od 2010 roku Grupa Artystyczna Konar - Rydułtowy - od 2011 roku Udział w plenerach i wystawach poplenerowych: XV Ogólnopolski Plener Fotograficzny "Natura i Krajobraz 2009" - Sulejów 2009 Plener Fotograficzno-Malarski "Pejzaże Prawosławne Jabłeczna 2009" - Jabłeczna 2009 Plener Plastyczno-Fotograficzny "Galerii w Piecu" - Gaszowice (okolice Rybnika) 2009 XVI Międzynarodowy Plener Fotograficzny "Natura i Krajobraz - Krajobrazy Parku Bolimowskiego" - Łowicz 2011 II Ogólnopolski Plener Fotograficzny "Krajobraz Polski - Pejzaże Gór Świętokrzyskich" - Święta Katarzyna 2011 XVII Międzynarodowy Plener Fotograficzny Natura i Krajobraz "Obszary Natura 2000 – Powiat Radomszczański" 2012 Wystawy zbiorowe: "Głębia ostrości" - Ośrodek Działań Artystycznych ODAart w Piotrkowie Trybunalskim - 2010 "Rajskie ogrody" - Galeria w Browarze CH Focus Mall w Rybniku - 2011 Wystawa Fotografii Absolwentów Kursów Fotograficznych ZPAF Okręg Śląski - Galeria Katowice - 2011 Wystawy indywidualne: "Bez cienia szarości" - Mała Galeria Fotografii MBP w Radomsku - 2011

 
Grupa Artystyczna Konar
 
serdecznie zaprasza Państwa na koleją wystawę do 
"Galerii w Drodze"
tym razem zaprezentujemy wystawę fotografii
pt. "Sandomierz - szukanie światła" autorstwa Zbigniewa Podsiadło
oraz
recital gitarowy Krzysztofa Czeremużyńskiego
 
Po części oficjalnej ....wieczorne jam session przy współpracy z zespołem "Sekcja z Włoch"
 
 
 
 
sandomierz-male
 
 
 

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 28 LIPCA 2012  godz.19.00 NA WERNISAŻ PROJEKTÓW MODOWYCH AUTORSTWA BOGUSŁAWY JAWORSKIEJ-ZNISZCZOŁ oraz o godz.20.00 NA KONCERT ZESPOŁU „AKUSTYCZNA HISTORIA” i POKAZ „PRZE(D)ŚWIT”

 

plakat_elektroniczny_maly 

 

O kolekcji

W świecie mody  bywa różnie "raz jest się na wozie, raz pod wozem" - jak mawia  Heidi  Klum.  Obecnie kiedy jestem "na wozie" przez  chwilę,  modelki  zaprezentują  kolekcję "Prze(d)świt".  Moda bywa kapryśna, odbiorcy jej wymagający, a ja staram się pogodzić te prawidłowości tworząc właśnie tę  kolekcję. Proponuję podróż przez blaski i cienie, odsłonięcia i zakrycia kobiecych wdzięków.  A wszystko to w kolorze czarnym, białym i pośrednim. Zwiewne i przyciężkawe dzianiny ręcznie robione i malowane,  w połączeniu z jedwabnymi lekkimi tkaninami  opowiadają  historię  zmienności  kobiet. Towarzyszy temu melancholia i tęsknota,  od dawna  znane kobietom  stany emocjonalne. Sztuka  mody kocha estetyczne  doznania a przede wszystkim odwagę, bo dzięki niej można nosić się niebanalnie. Zapraszam..

O autorce

BOGUSŁAWA JAWORSKA-ZNISZCZOŁ – rybniczanka, projektantka i autorka nietuzinkowych dzianin. W 2012r została finalistką konkursu dla projektantów mody - New Look Design 2012. Kolekcja ubiorów zaprojektowanych przez artystkę została pokazana na najdłuższym wybiegu w Polsce, podczas tegorocznego IX Warsaw Fashion Street – które jest jednym z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce. Jej sukienka z kolekcji „Czernidła” odwołująca się do obrazu „La Tentation de Saint Antoine” wykorzystana w filmie promującym projekt „Moda dla każdego”. Jest również autorką kolekcji dzianin do  teatralizowanego pokazu mody pn. „Opowieści z mojej szafy” zorganizowanego przez Grupę Artystyczną Konar na schodach Rybnickiego Centrum Kultury podczas pierwszych Dni Rybnika - wydarzenie to zostało uznane przez Tygodnik Rybnicki za pokaz roku!

 

O koncercie

AKUSTYCZNA HISTORIA – to bardzo młody zespół pochodzący z Rybnika i jak sama nazwa wskazuje, prezentujący szeroko pojętą muzykę akustyczną. Pomysł na utworzenie zespołu w obecnej formie zrodził się w głowie Charles'a, Ewy i Mike'a. Razem, jako Trio Akustyka, zadebiutowali w roku 2009. W połowie roku 2010 do zespołu dołączyła wokalistka Ania i basista Michał. Pierwszy koncert w tym składzie odbył się z końcem lata. Wtedy też zmienili nazwę na Akustyczna Historia. Swoje pierwsze koncerty jako Akustyczna Historia zagrali w Herbaciarni White Monkey, Kawiarni Zwierciadło oraz w Kawiarni Na Poddaszu. I mimo niszowego charakteru tego typu muzyki na koncertach zawsze mieli komplet widzów, którzy bardzo ciepło przyjmowali każdy kolejny numer. Ciężko sklasyfikować ich twórczość jako konkretny gatunek muzyczny, jest to mieszanka pop nieraz soft-rocka, jazzu, bluesa, soulu i wielu inspiracji z otaczającego świata.

 

O pokazie

STYLIZACJA: STUDIO PRESTIGE -  funkcjonujące na rynku od 2004r, powstało z myślą o kompleksowej i profesjonalnej obsłudze coraz bardziej wymagających klientów, dla których ważna jest wysoka jakość usług, profesjonalny personel, najwyższej jakości kosmetyki, komfort oraz przystępna cena. W ofercie znajdują się  usługi salonu fryzjerskiego, solarium, stylizacji paznokci oraz studio makijażu. STUDIO znajduje się w Rydułtowach przy ul. Raciborskiej 585, tel. 32 457 78 60, http://www.studioprestige.net

 

CHOREOGRAFIA i WSPÓŁPRACA: STEFANIA LAZAR i BEATA RZACZEK

 

ZAPRASZAMY NA MIŁY, kulturalny WIECZÓR - oczywiście pod patronatem „Galerii w Drodze” – w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetowych Województwa Śląskiego i Gminy Gaszowice

Grupa Artystyczna Konar z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do  „Galerii w Drodze”

w dniu 29 września 2012 o godz. 18.00

 na wernisaż wystawy grupowej GAK PT. "AUTOPORTRET"

 

gak-zap-male

 

 

 

O wystawie

No cóż - wyzwanie - autoportret - ile artystów tyle spojrzeń... 

Grupa Artystyczna Konar serdecznie zaprasza Państwa na

"URODZINY GALERII W DRODZE"

czyli

wystawę zbiorową malarstwa, grafiki i fotografii wszystkich artystów prezentujących swoje prace

w galerii na przestrzeni lipca 2011 - kwietnia 2012

9 czerwca 2012, godz. 18.00

a także na urodzinowy koncert specjalnie dla nas zagra

Kolumbijczyk EDI SANCHEZ!!!

 Projekt "Galeria w Drodze" został dofinansowany ze środków publicznych

Gminy Gaszowice i Województwa Śląskiego

 

Wstęp wolny!

 

plakat_elektroniczny-maly

 

 

 

Artyści biorący udział w wystawie:

Beata Waligórska-Rzaczek / Rydułtowy;  Jindriska Ruzickova / Dolni Lutyne-CZ;  Jacek Hajduga / Rydułtowy;

Beata Tomas / Rydułtowy;  Sylwia Mazurek / Gaszowice;  Stanisława Wojtyna / Wodzisław Śl.;  

GF INDYGO / Rybnik; Zygmunt Łaciok / Wodzisław Śl.;  Jerzy Kawulok / Czernica;  Jadwiga Pietrek / Radlin