Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich na pokaz multimedialny fotografii z wyprawy do Afryki autorstwa Karola Pawlasa pt. "Moja wielka przygoda"!

O Artyście
Karol Pawlas - pilot, fotograf amator. Jego pasją są zdjęcia lotnicze, od paru lat wystawia swoje prace w DK Radlinie, współpracuje również z Grupą Artystyczną Konar. W ubiegłym roku zajął II miejsce w konkursie fotograficznym „W obiektywie” za pracę "Widokówka z Radlina".

Na wyprawę do Mozambiku autor wyruszył z Akademią Nikona pod przewodnictwem Marcina Kydryńskiego. Podróż miała charakter warsztatów fotograficznych połączonych z niebywale piękną przygodą w trakcie której fotografował pejzaże i ludzi w RPA, Mozambiku i Suazi przemierzając tym samym 37 000 km.

Wernisaż jak zwykle odbędzie się w "Galerii w Drodze". Wstęp wolny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu 

Architektoniczne inspiracjeSERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OSTATNI WERNISAŻ INDYWIDUALNY
DO "GALERII W DRODZE" NA
WERNISAŻ WYSTAWY RYSUNKU, AKWARELI I RZEŹBY 
FRANCISZKA SZYMONIKA Z ORLOVEJ (CZ)

Szanowni Państwo,

z przykrością zawiadamiamy, że z końcem 2013 roku działalność czernickiej „Galerii w Drodze” zostanie zakończona.Została nam wypowiedziana umowa użyczenia pomieszczenia zaś Grupa Artystyczna Konar jest organizacją non-profit co oznacza, że nie uzyskujemy dochodów z prowadzonej działalności statutowej i nie posiadamy środków finansowych, aby sprostać postawionym nam  wymogom komercyjnym.Z całego serca dziękujemy Odbiorcom, Współpracownikom, Partnerom, Patronom medialnym, Przedstawicielom Gminy Gaszowice oraz Wszystkim Osobom, które towarzyszyły nam przez ostatnie 3 lata w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca na mapie kulturalnej regionu i kraju. Dziękujemy wszystkim Artystom za ich wrażliwość, dzielenie się swoim talentem i bezinteresowne udostępnienie swojej twórczości plastycznej, muzycznej czy literackiej.W tej maleńkiej wsi o nazwie Czernica powstało wielkie miejsce dla sztuki! Miejsce dla jej mieszkańców i dla przyjezdnych gości, którzy licznie przybywali na wernisaże. Mamy nadzieję że działalność jaką zainicjowaliśmy oraz towarzyszące jej działania promocyjne nie zostaną zaprzepaszczone.

Kurator Galerii Beata Tomas

W galerii odbędą się jeszcze w tym roku następujące wydarzenia:

13 listopada 2013 o godz.18:30 (środa)Pokaz multimedialny fotografii z wyprawy do Afryki  pt. „Moja wielka przygoda” autorstwa Karola PawlasaNa wyprawę do Mozambiku autor wyruszył z Akademią Nikona pod przewodnictwem Marcina Kydryńskiego. Podróż miała charakter warsztatów fotograficznych połączonych z niebywale piękną przygodą w trakcie której fotografował pejzaże i ludzi w RPA, Mozambiku i Suazi przemierzając tym samym  37 000 km.Karol Pawlas - pilot, fotograf amator. Jego pasją są zdjęcia lotnicze, od paru lat wystawia swoje prace w DK Radlinie, współpracuje również z Grupą Artystyczną Konar. W ubiegłym roku zajął II miejsce w konkursie fotograficznym „W obiektywie” za pracę "Widokówka z Radlina".07 grudnia 2013 o godz.18:00 (sobota)Wystawa prac pokonkursowych „Wigilijne kolędowanie” ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród laureatom oraz jarmark świąteczny.Współorganizacja ze Szkołą Podstawową im.H.M.Góreckiego w Czernicy

Zapraszamy na wernisaż wystawy Adama Zarta już 28 września 2013r o godz.18:00

 

plakat mały

instalacja ramka.maleZapraszamy serdecznie na wystawę laureatów konkursu już 7 grudnia 2013 o godz.18:00 uroczysty wernisaż i wręczenie nagród! Wystawie towarzyszy jarmark świąteczny. Bardzo dziękujemy za udziała w konkursie 112 uczestnikom z całego województwa. W gronie laureatów znaleźli się:

Patrycja Kazana, Natalia Vogel - MDK w Rybniku; Natalia Bernard, Nicole Więch - Oddział Przedszkolny przy SP w Stanowicach; Jakub Jankowski, Julia Szczepanek, Julia Gatnar, Emilia Czuluk, Karolina Sobik, Karolina Kuczera, Natalia Czuluk, Julia Matuła - Zespół Szkół w Rydułtowach; Magdalena Janota - Zespół Szkół w Wyrach; Martyna Zalewska, Patrycja Kula - Zespół Szkół nr 5 w Żorach, Emilia Bieniek - SP w Gaszowicach, Paulina Wieczorke - Gimnazjum nr 1 w Rybniku, Sandra Adamczyk - Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach. 

Zapraszamy w najblizszą sobotę na wyjatkowy wernisaż artystyki z Bielska-Białej - Beaty Stoszek!

 

plakat ekektroniczny  jasiennik maly