Aktualnie Galeria w Drodze poraz kolejny znalazła się w przeprowadzce. Szukamy nowej lokalizacji. Jedna z naszych wystaw miała tytuł Niebo więc aktualnie jesteśmy w chmurze. Prezentujemy wirtualnie na naszej stronie nasze zrealizowane wystawy ale również aktualne. Zapraszamy na naszą stronę.

Grupa Artystyczna Konar z ogromną przyjemnością zaprasza Państwa do zwiedzania wystaw i współpracy.

Obrazy prezentowane na naszych wystawach można zakupić.

Galeria w Drodze mieści się w budynku zabytkowego pałacyku pochodzącego z poł. XIX w., wzniesionego na miejscu starszego dworu. “Zameczek” wybudowany został w Czernicy przez Barona von Roth’a, stylowo obiekt jest osadzony w architekturze neogotyckiej. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków Województwa Śląskiego, a od 1999r. funkcjonuje w nim Ośrodek Kultury. Wewnątrz obiektu, obok współczesnej Galerii mieści się zachowana sala myśliwska z zabytkowym piecem kaflowym, zaś na zewnątrz roztacza się piękny park. 

Galeria czynna jest środy od 18.00 do 20.00, zwiedzanie wystaw w innym terminie możliwe jest po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym. Serdecznie zapraszamy. 

Poniżej prezentujemy obiekt w którym mieści się galeria i jej wnętrze.

W dniu 2 lipca miało miejsce oficjalne otwarcie pierwszej profesjonalnej galerii w Gminie Gaszowice. "Galeria w Drodze" powstała przy ogromnym wsparciu Wójta Andrzeja Kowalczyka i Radnego Jerzego Kawuloka, którzy doceniają istotną rolę sztuki w rozwoju życia społecznego gminy. Działalność „Galerii w Drodze” zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa zatytułowany: „Metamorfozy kobiecej rzeczywistości” autorstwa artystki Beaty Waligórskiej-Rzaczek, zaś  oprawę muzyczną zapewnił duet gitarowy Akustyczna Historia - szczegóły w zakładce metamorfozy... - z lewej strony.

Galeria w Drodze powstała dzięki wędrówkom artystycznych i niepokornych dusz, aby znaleźć miejsce dla sztuki. Droga ta była bardzo trudna i kręta, jednak wytrwałość popłaca, gdyż znalazło się miejsce na zapuszczenie korzeni. Idea która przyświeca Galerii to prezentacja różnorodnych dróg kreacji artystycznych, aspiracja do roli drogowskazu dla  poszukiwaczy kulturalnych wrażeń, budowanie Drogi do odległych kultur świata.

Galeria objęta została patronatem przez:

 

logo_t.r    logo_90 

 

logo_galeria_biale_tlo

 

1_zwiedzanie  2_zwiedzanie  3_zwiedzanie  4_zwiedzanie

 

Długo nie trzeba było czekać na reaktywację prowadzonej przez Grupę Artystyczną Konar Galerii w Drodze. Od połowy czerwca organizacja będzie miała swoją siedzibę w Rybniku.

Zarząd Grupy Artystycznej „Konar” podpisał porozumienie o współpracy z Agencją Reklamy Gośka. Oznacza to, że od 14 czerwca galeria będzie działać w Rybniku, przy ul. Łokietka 1. – Przez ostatnie dwa lata „Galeria w Drodze” stała się rozpoznawalną marką z własną koncepcją wizualną i strategią, promującą artystów z kraju i z zagranicy. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że samorządy i instytucje kulturalne nie są w stanie wykorzystać potencjału organizacji non-profit zaś połączenie działalności III sektora z biznesem otwiera przed nami wiele możliwości.

W nowej siedzibie „Galerii w Drodze” będzie można zobaczyć wystawy. To miejsce stanie się również galerią handlu sztuką, gdzie będzie można zakupić oryginalne obrazy, fotografie czy unikatowe rękodzieło artystyczne i użytkowe.